X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

موسیقی کلاسیک و بی نظیر دانوب آبی ، اثر بیاد ماندنی موسیقی جهان

1389/05/29 ساعت 00:11
نام موسیقی: The Blue Danube
آهنگساز : Johann Baptist Strauß
آلبوم: GD Great Classical Masterpieces Vol.01

سبک: Classical

کیفیت و فرمت فایل اجرائی: Mp3 ; 128 Kbps

مدت زمان پخش: 9:21 Min

حجم فایل: 9 MB

دانلود


موسیقی کلاسیک و بی نظیر


یوهان اشتراوس به آلمانی Johann Baptist Strauß موسیقیدان اتریشی بود که «شاه والس» لقب داشت. او به خاطر تصنیف موسیقی برای رقص والس اتریشی و اُپرِتا (اپرای کوچک) شهرت یافت. از کودکی تحت نظر پدر با موسیقی آشنا شد.

او بر خلاف میل پدر که خود نیز یکی از موسیقیدانان برجسته آن زمان بود برای خود ارکستری مستقل تشکیل داد و به‌زودی کنسرت های پدر را از رونق انداخت. او موفق شد والس را از شکل ابتدایی خود خارج نموده و شکل پوئم سنفنیک به آن بدهد. اشتراوس بیش از ۴۰۰ والس ساخته است. در یکی از سفرهای ناصرالدین شاه قاجار به اروپا، اشتراوس مارشی به نام ایران ساخت که امروزه از کارهای معروف وی به شمار می‌رود.

اما یکی از موسیقی های ساخته شده توسط این آهنگساز برجسته موسیقی کلاسیک کشور آلمان ، دانوب آبی یا همان The Blue Danube میباشد. همانطور که میدانید رودخانه دانوب از کشور آلمان عبور میکند و این آهنگساز به این بهانه این موسیقی بسیار شنیدنی را ساخته است.

این موسیقی همیشه از رادیو پیام ، رادیو شهر پایتخت (تهران) تقریبا هر روز چندین بار پخش می شود! همچنین موسیقی متن فیلم 2001 : یک ادیسه فضایی نیز میباشد . تحسین آهنگسازان و حتی شنوندگان در این موسیقی به وضوح نمایان است! پیشنهاد می شود اگر به دنبال موسیقی های کلاسیک آرام و دلنواز هستید " دانوب آبی " را از دست ندهید.


منبع متن

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo